تدوین برنامه سرمایه‌گذاری توسط انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان

به گزارش دبیرخانه انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه 1401 جلسه هیات‌مدیره انجمن با حضور دکتر طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه برنامه کاری سال 1402 و شیوه‌های حمایت از تولید و شرکت‌های دانش بنیان مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر طغیانی در این خصوص بیان کردند: در جلسه‌ای که دکتر دهقانی، معاون علمی ریاست جمهوری، در مجلس حاضر بودند گزارشی ارائه شد که طبق براورده‌های معاونت علمی، پیش‌بینی می‌شود در سال 1402 حدود 22 هزار میلیارد تومان در زمینه دانش‌بنیان هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس همان گزارش سهم اصفهان از این ارقام حدود 37 میلیارد تومان بوده است که رقم بسیار کمی است.

یکی از دلایل آن عدم برنامه‌ریزی صحیح برای استفاده از پتانسیل‌های مالی سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ کشور است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتظار بنده از مدیریت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و انجمن شرکت‌های دانش بنیان این است که یک برنامه‌ریزی دقیق، مبتنی بر نیازهای صنایع بزرگ انجام شود و سپس براساس آن، فهرستی از شرکت‌های فعال در شهرک علمی و تحقیقات اصفهان تهیه شود که نیاز صنایع و وزارتخانه‌های ما را مرتفع کند.

وی تصریح کرد: چنانچه این اتفاق رخ دهد می‌توانید به کمک مسئولان استانی و نمایندگان، مدیران صنایع و وزارتخانه‌ها را به اصفهان دعوت کرده و ضمن بازدید از توانایی‌های شرکت‌ها، تفاهم‌نامه‌های همکاری منعقد شود.

طغیانی گفت: این امر منجر به ورود سرمایه کافی به شهرک شده و وضعیت مالی و نیروی انسانی شرکت‌ها دگرگون خواهد شد و بیان کردند تقاضای بنده از انجمن این است که یک برنامه دقیق از توانایی شرکت‌ها و مدیرانی که باید دعوت شوند، آماده و سپس با مطالبه از مسئولان استانی، زمینه همکاری‌های بیشتر را فراهم نمایند.


اطلاعات تماس

آدرس: اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، خیابان 12، ساختمان فراتحقیق، طبقه همکف

تلفن تماس: 03133932133

فکس : ۰۲۱۴۱۴۲۵۵۵۵ داخلی ۳۸۵۷۹

شماره همراه: 09134046840

ایمیل: info@isfahan.tech

انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان

انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان به عنوان تشکلی از فعالان اقتصادی حوزه فناوری، براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تاسیس و به ثبت رسیده است.